CHCETE SE JEN BAVIT?

V tom případě navštivte nějakou online školu, která slibuje zázračné zvládnutí hry na kytaru v 10 dnech a podobně.

Je vůbec něco takového možné? Není to pouhý marketing?

Ano, je to marketing. Nejedná se o propracované výukové systémy, nýbrž pouhé fragmenty.  

Vrávoravě se postavit na lyže, přece neznamená, že umím lyžovat. Zvládnutí hry na nástroj je podstatně dlouhodobější záležitost. 


NEBO SE TAKÉ UČIT?

V ideálním případě vyhledejte dobrého učitele hry na kytaru v místě svého bydliště, nejlépe na ZUŠ. Online kurzy stačit nebudou...

Ano, když si pořídíte pouze učebnici hry na kytaru, tak jistě leccos pochopíte, zvláště když jsou součástí učebnice názorná a detailní videa na YouTube.

Budete ale postupovat pomaleji a je zde riziko, že se bezděky naučíte nějaké zlozvyky, na které by vás učitel upozornil. 

Dobrý učitel navíc jistě obohatí výuku o spoustu parádních skladbiček, které v učebnici nejsou. I když je v učebnici materiálu poměrně dost.

VĚK NEHRAJE ŽÁDNOU ROLI! 

Při studiu kytary je potřeba mít jen nadšení, alespoň nějakou míru talentu a nebát se práce. Práce na sobě, na svých dovednostech, na svém rozvoji.


PRO ILUSTRACI

Výuka dětí na základních uměleckých školách v ČR je rozdělena na dva cykly. 1. cyklus trvá 7 let, 2. cyklus trvá 4 roky. Během tohoto studia mají žáci jednou týdně hodinu s učitelem a povinně, prvních 5 let, k tomu ještě jednou týdně hodinu hudební nauky, po absolvování nauky pak povinně hodinu kolektivní hry.